• Kolory Warmii

Na zakończenie odbył się wyjątkowy pokaz mody "Kolory Warmii" Małgorzaty Wędrowskiej, pasjonatki szlachetnych materiałów i ostrych zdecydowanych krojów.

• Spektakl oparty na Dyariuszu z Heilsberga

Wśród wielu atrakcji wczorajszego wydarzenia był spektakl oparty na Dyariuszu z Heilsberga autorstwa księdza Michała Foxa.

• Oprowadzania kuratorskie

Podczas Uroczystego zakończenia projektu „Konserwacja i restauracja XIV- wiecznego zamku w Lidzbarku" odbyły się oprowadzania kuratorskie po nowych wystawach.

• Pokaz walk

Podczas wczorajszego uroczystego zakończenia projektu „Konserwacja i restauracja XIV- wiecznego zamku w Lidzbarku" prezentowano pokazy walk.

• Inauguracyjny koncert na odrestaurowanych organach

Inauguracyjny koncert na odrestaurowanych organach w wykonaniu prof. Krzysztofa Urbaniak wypełnił zamkową kaplicę po brzegi.

• Zabrzmiała dworska muzyka i tańce nastały w lidzbarskim zamku.

Za nami wspaniały pokaz tańca dworskiego w wykonaniu zespołu Tatiana Asmolkova.

• Uroczyste zakończenie projektu

Za nami część oficjalna uroczystego zakończenie projektu „Konserwacja i restauracja XIV- wiecznego zamku w Lidzbarku"

• Uroczyste zakończenie projektu norweskiego Galeria zdjęć

Dzisiaj w lidzbarskim zamku odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap”, dofinansowanego ze środków MF EOG, ze środków budżetu państwa oraz współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

• Wystawa "Cicha większość. Służba na zamku biskupim w Lidzbarku Warmińskim"

Trwają ostatnie przygotowania do wystawy "Cicha większość. Służba na zamku biskupim w Lidzbarku Warmińskim".

• "W zamkowej kuchni"

Zapraszamy już 20 kwietnia na Uroczyste zakończenie projektu „Konserwacja i restauracja XIV- wiecznego zamku w Lidzbarku" oraz wyjątkową wystawę "W zamkowej kuchnie".

• Sierociniec Fundacji św. Józefa w lidzbarskim zamku, 1859-1932

W połowie XIX wieku, po drugiej fali epidemii cholery, na Warmii pozostało kilkaset sierot.

• Szczegółowy program wydarzenia

20 kwietnia 2024 r., Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim

• "Sierociniec Fundacji św. Józefa w lidzbarskim zamku, 1859-1932"

Otwarcie nowej wystawy "Sierociniec Fundacji św. Józefa w lidzbarskim zamku, 1859-1932" 20 kwietnia 2024r.

• Nowa Wystawa w Zamkowej Kuchni 20 kwietnia 2024

Nowa wystawa w zamkowej kuchni

• Uroczyste zakończenie projektu

Zapraszamy już 20 kwietnia!