
Izabela Treutle przypomniała niesamowitą historię Ferdinanda Schulza -Ikara z Warmii, wielokrotnego mistrza świata w szybownictwie.

28 stycznia 2023 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie.

Pamiętacie spotkania z cyklu: "Znani nie do końca zapamiętani" i opowieść o Ferdynandzie Schulzu - Ikarze z Warmii, wielokrotnym mistrzu świata w szybownictwie, konstruktorze i nauczycielu?

Rok 2022 to kilkanaście wydarzeń, znakomita edycja festiwalu Varmia Musica pod hasłem Musice regis, ale przede wszystkim to wykopaliska archeologiczne, nowe odkrycia, front prac otwarty w piwnicach, kuchni zamkowej, salach przyziemia, polichromiach w kredensie, to także koncerty, spotkania.

Spotkanie 15.12.2022 w Lidzbarku Warmińskim zwieńczyła prezentacja archeolożki Iwony Zduńskiej.

Zakończyliśmy już cykl "Znani, nie do końca zapamiętani", w którym opowiadaliśmy o wybitnych mieszkańcach dawnego Lidzbarka W. To było pięć spotkań od listopada 2021 r.

17.11.2022 w lidzbarskim zamku odbyło się już ostatnie spotkanie z cyklu „Znani, nie do końca zapamiętani” przybliżające postać architekta Edwarda Jestera (1791-1870). Prelekcję wygłosił Pan Andrzej Rzempołuch, historyk sztuki, wieloletni pracownik MWiM w Olsztynie.

15 listopada o 17:00 zapraszamy serdecznie do Muzeum Warmińskiego w Lidzbarku Warmińskim na wydarzenie z cyklu "Znani, nie do końca zapamiętani".

Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza 15 listopada, o godzinie 17.00
na prelekcję z cyklu: Znani, nie do końca zapamiętani.

„Ferdinand Schulz — szybownictwo w dawnych Prusach Wschodnich i Zachodnich. Mistrz świata i jego związki z Warmią”

„Ferdinand Schulz — szybownictwo w dawnych Prusach Wschodnich i Zachodnich. Mistrz świata i jego związki z Warmią”.

Opowieść o księdzu Paulu Dudku.

Zapraszamy serdecznie 15 czerwca na godzinę 17:00 na kolejne spotkanie z cyklu "Znani nie do końca zapamiętani".

Prelekcje przybliżają osoby związane z Lidzbarkiem Warmińskim, żyjące jeszcze przed II wojną światową i po jej zakończeniu, działające aktywnie na rzecz miasta i rozwoju lokalnego.

Dawni patroni lidzbarskich ulic, zasłużeni dla miasta.