• Znani, nie do końca zapamiętani — Ferdinand Schulz Galeria zdjęć

„Ferdinand Schulz — szybownictwo w dawnych Prusach Wschodnich i Zachodnich. Mistrz świata i jego związki z Warmią”.

• "Znani nie do końca zapamiętani" Paul Dudeck/Paweł Dudecki (1880 - 1956)

Opowieść o księdzu Paulu Dudku.

• "Znani nie do końca zapamiętani" Paul Dudeck/Paweł Dudecki (1880 - 1956)

Zapraszamy serdecznie 15 czerwca na godzinę 17:00 na kolejne spotkanie z cyklu "Znani nie do końca zapamiętani".

• Znani, nie do końca zapamiętani

Prelekcje przybliżają osoby związane z Lidzbarkiem Warmińskim, żyjące jeszcze przed II wojną światową i po jej zakończeniu, działające aktywnie na rzecz miasta i rozwoju lokalnego.

• Znani, nie do końca zapamiętani

Dawni patroni lidzbarskich ulic, zasłużeni dla miasta.

• Znani, nie do końca zapamiętani

Dawni patroni lidzbarskich ulic, zasłużeni dla miasta.

• W 2017 roku Zamek w Lidzbarku Warmińskim otrzymał miano Pomnika Historii.

Na terenie Warmii i Mazur jest tylko pięć zabytków wyróżnionych tym tytułem.

• Kwerenda w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu

Ostatnia kwerenda w 2020 roku zaprowadziła nas na początku grudnia do Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu.

• "Muzeum mówione ‐ Ich głosy" Galeria zdjęć

• Podpisanie umowy z głównym wykonawcą projektu Galeria zdjęć

Dziś na Zamek/Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim świętowaliśmy podpisanie umowy z głównym wykonawcą projektu "Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - perły architektury gotyckiej w Polsce - III etap."

• Kwerenda w Kielcach i Sandomierzu Galeria zdjęć

Powoli zbliżamy się do końca badań terenowych prowadzonych w celu wyboru elementów, które posłużą nam do wirtualnej rekonstrukcji Pałacu na parchamie. Tym razem w dniach 18-19 listopada nasze koleżanki wybrały się do Kielc i Sandomierza.

• Inauguracja projektu "Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap"

18 grudnia br. odbędzie się uroczysta inauguracja projektu "Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap"

• Muzeum mówione - ich głosy

Prezentacja nagrania i promocja płyty, z zapisami pamięci świadków najnowszej historii - mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego pamiętających czas wojny i zmian po 1945 roku.

• O działaniach z Tidvis

Przedstawiliśmy już Państwu Tidvis naszego norweskiego partnera, informujemy o kwerendach, czas w końcu zdradzić, nad czym będziemy pracować!

• Kwerenda w Lublinie, Kozłówce i Puławach Galeria zdjęć

W dalszym ciągu prowadzimy poszukiwania obiektów, które posłużą nam do uzupełnienia wirtualnej rekonstrukcji nieistniejącej części lidzbarskiej rezydencji biskupów.