• Kartki z bajkami Krasickiego

Kartki z ilustracjami z dawnych książek i bajkami Ignacego Krasickiego, to nasze podarunki dla uczestników warsztatów i lekcji muzealnych w lidzbarskim zamku. Zapraszamy serdecznie.

• Spoty promujące projekt

6 października w Lidzbarku Warmińskim zrobiło się bardzo filmowo. Nagrywaliśmy spoty promujące projekt. Efekty naszej pracy już wkrótce.

• Wizyta partnerów z Norwegii

W dniach 27 i 28 września zamek w Lidzbarku Warmińskim odwiedzili nasi partnerzy z Norwegii.

• Promocja projektu w olsztyńskim zamku

24 września w olsztyńskim zamku promowaliśmy lidzbarski projekt "Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap”.

• Festyn Kulinarny "Zamkowe smaki" Galeria zdjęć

Nic tak łatwo i przyjemnie nie łączy jak kuchnia, kiedy wspólnie gotujemy i kiedy razem spożywamy posiłek, poznając smak i drugiego człowieka przy stole.

• Historyczny festyn kulinarny „Zamkowe smaki”

Zapraszamy serdecznie już w przyszłą sobotę, 9 września do zamku w Lidzbarku Warmińskim na historyczny festyn kulinarny „Zamkowe smaki”.

• Konserwacja lidzbarskich organów

O zabytkowych organach w kaplicy lidzbarskiego zamku opowiada Piotr Zych – organmistrz, wykonawca rekonstrukcji.

• Konserwacja organów

Ostatni raz zamkowe organy konserwowane były ponad 5 dekad temu - szczegóły planowanej konserwacji przybliży nam prof. Krzysztof Urbaniak z Akademia Muzyczna w Łodzi.

• Dawne Europejskie Sztuki Walki w Lidzbarku Warmińskim

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie realizowanym w ramach Programu Partnerstwa Społecznego.

• Uroczyste otwarcie mostu

13 kwietnia br odbyło się uroczyste otwarcie mostu w Muzeum Warmińskim w Lidzbarku Warmińskim.

• Historia Ferdinanda Schulza -Ikara z Warmii

Izabela Treutle przypomniała niesamowitą historię Ferdinanda Schulza -Ikara z Warmii, wielokrotnego mistrza świata w szybownictwie.

• Spotkanie z przedstawicielami Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie

28 stycznia 2023 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie.

• Sobota w muzeum

Pamiętacie spotkania z cyklu: "Znani nie do końca zapamiętani" i opowieść o Ferdynandzie Schulzu - Ikarze z Warmii, wielokrotnym mistrzu świata w szybownictwie, konstruktorze i nauczycielu?

• Podsumowujemy 2022 rok

Rok 2022 to kilkanaście wydarzeń, znakomita edycja festiwalu Varmia Musica pod hasłem Musice regis, ale przede wszystkim to wykopaliska archeologiczne, nowe odkrycia, front prac otwarty w piwnicach, kuchni zamkowej, salach przyziemia, polichromiach w kredensie, to także koncerty, spotkania.

• Znaleziska z wykopalisk

Spotkanie 15.12.2022 w Lidzbarku Warmińskim zwieńczyła prezentacja archeolożki Iwony Zduńskiej.