• Klucz do zamku

Warsztaty poszukiwanie skarbu biskupa dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim.

• Archeologia dla seniorów

Dziś w Lidzbarku Warmińskim odbyły się ostatnie zajęcia "Archeologii dla seniorów". Płytki licowe kafli piecowych wykonane zostały przez uczestników warsztatów w ramach projektu „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap”.

• Warsztaty „Klucz do zamku”

7 lutego w Muzeum Warmińskim w Lidzbarku Warmińskim odbyły się warsztaty „Klucz do zamku” dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. „Klucz do zamku”

• "Klucz do zamku"

Już wkrótce kolejna warsztaty dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w ramach projektu EOG "Klucz do zamku".

• Fotorelacja z wykładu ks. dr Tomasza Garwolińskiego

Pełna fotorelacja z wykładu ks. dr Tomasza Garwolińskiego, Dyrektora Biblioteka WSDMW "Hosianum" i Wydziału Teologii UWM w Olsztynie przybliżającego "Najstarsze starodruki księgozbioru zamkowego przechowywane w zbiorach Hosianum w Olsztynie".

• Spotkanie z cyklu Biblioteka Heilsberska Galeria zdjęć

Wykład wygłosi i NAJSTARSZE, zachowane STARODRUKI przedstawi ks. dr Tomasz Garwoliński, Dyrektor Biblioteki WSDMW "Hosianum" i Wydziału Teologii UWM w Olsztynie.

• "Biblioteka Heilsberska"

Zapraszamy serdecznie już za tydzień 23 listopada do lidzbarskiego zamku na spotkanie z cyklu "Biblioteka Heilsberska".

• Klucz do zamku – Warsztaty edukacyjne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Zamek w Lidzbarku Warmińskim – 9 listopada 2023, czwartek, godzina 14.00

• Ogólnopolska kampania promocyjna

16 października startujemy z ogólnopolską kampanią promującą Zamek w Lidzbarku Warmińskim.

• Podpisanie umowy na realizację aranżacji wystaw stałych

10 października w Lidzbarku Warmińskim Piotr Żuchowski, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, podpisał z firmą Ejsak Group umowę na realizację aranżacji wystaw stałych.

• Kartki z bajkami Krasickiego

Kartki z ilustracjami z dawnych książek i bajkami Ignacego Krasickiego, to nasze podarunki dla uczestników warsztatów i lekcji muzealnych w lidzbarskim zamku. Zapraszamy serdecznie.

• Spoty promujące projekt

6 października w Lidzbarku Warmińskim zrobiło się bardzo filmowo. Nagrywaliśmy spoty promujące projekt. Efekty naszej pracy już wkrótce.

• Wizyta partnerów z Norwegii

W dniach 27 i 28 września zamek w Lidzbarku Warmińskim odwiedzili nasi partnerzy z Norwegii.

• Promocja projektu w olsztyńskim zamku

24 września w olsztyńskim zamku promowaliśmy lidzbarski projekt "Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap”.

• Festyn Kulinarny "Zamkowe smaki" Galeria zdjęć

Nic tak łatwo i przyjemnie nie łączy jak kuchnia, kiedy wspólnie gotujemy i kiedy razem spożywamy posiłek, poznając smak i drugiego człowieka przy stole.