Iceland Liechtenstein Norway grants Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W biskupich ogrodach królują tulipany, które symbolizują wiosnę wdzięk, elegancję oraz miłość.

2024-04-26 09:14:16 (ost. akt: 2024-04-26 09:19:19)

Tulipany przyciągają uwagę różnymi kształtami, a ich intensywne kolory mają swoją symbolikę. Czerwone tulipany według tureckiej legendy oznaczają idealną miłość, żółte są symbolem radości, białe to czystość i niewinność, różowe wyrażają sentyment i troskę do osoby, a fioletowe to oznaka królewskiej władzy i doskonałości.

W biskupich ogrodach królują tulipany, które symbolizują wiosnę wdzięk, elegancję oraz miłość.
Symbolika koloru tulipanów
Różowe tulipany - to znak szczęścia, radości, czułości. Taki tulipan oznacza szczęśliwą osobę, która jest zadowolona z życia. Różowe tulipany można zaprezentować przyjaciółkom, siostrom, ukochanym kobietom.
Białe tulipany - symbolizują czułość, czystość i w połączeniu ze znaczeniem tulipana, oznacza czystą, szczerą miłość. Białe tulipany przynoszą szczęście w miłości. Czysty biały kolor mówi o spokoju, bezwarunkowej miłości i szczerości uczuć, które nie znają żadnych przeszkód. Patrząc na białe tulipany, można poczuć niesamowitą falę ciszy i spokoju, jako że biały kolor również symbolizuje duchowość i inspirację.
Czerwony kolor tulipana - jest oznaką namiętnej miłości, zapału, ognia, burzy emocji. To nie jest tylko symbol czułego uczucia, jest to oznaka pożądania i podziwu.
Żółte tulipany - wbrew opiniom nie są oznaką rozłąki i zdrady, są kwiatami radości, symbolem szczęśliwego uśmiechu bliskiej osoby. Kolor światła słonecznego jest tylko pozytywny. Żółte tulipany wręcza się artystom, tak więc ucieleśniają promienie sukcesu i chwały.
Liliowe tulipany - są uważane, jako znak uczucia, ciepła. Liliowy kolor symbolizuje lojalność. Uważa się, że im głębszy i bogatszy kolor, tym silniejsze uczucie. Dla partnerów biznesowych i pracowników biznesowy bukiet tulipanów z fioletowymi kwiatami stanie się symbolem długotrwałych relacji biznesowych.
Pomarańczowe tulipany - symbolizują ciepło duszy, radość spotkania, życzliwość. Budzą entuzjazm i pożądanie, przekazują życzenie dobrego zdrowia i humoru na cały dzień.
Tulipany nadal mają wiele odcieni niewymienionych powyżej. Pstrokate tulipany mówią o pięknych oczach, a kremowe tulipany są używane do wyrażania zaangażowania. W każdym razie, bez względu na kolor tulipana, kwiat ten jest uważany za jeden z najpiękniejszych na Ziemi.
Różnorodne kolory i odcienie tulipanów mogą być, jak farby na palecie artysty, mieszane w kompozycję kwiatową i tworzyć bukiet tulipanów, odsłaniając wszystkie odcienie nastroju.

źródło: https://laflora.pl/znaczenie-kwiatow-symbolika-i-mowa...
https://www.tulipa.pl/symbolika-tulipanow.html

Ogrody biskupie w kwietniu dostępne są we wszystkie dni tygodnia oprócz poniedziałku w godzinach 9.00 - 16.00.
Zapraszamy serdeczniefot. M.Rucińska