Iceland Liechtenstein Norway grants Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Cicha większość”

2024-04-12 10:40:54 (ost. akt: 2024-04-12 10:50:19)

W ramach projektu „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – etap III” powstała nowa ścieżka edukacyjna „Cicha większość”.

„Cicha większość”
Wczoraj odbyły się pierwsze warsztaty, w których dzieci wcielając się w rolę służących na dworze biskupa Ignacego Krasickiego wykonywały zadania powierzane służbie w XVIII w.
Podczas zajęć uczestnicy przygotowywali zaproszenia na ucztę u biskupa, czyścili popiołem naczynia cynowe, a nawet rozcierali w moździerzach ziarna kakaowca, z których powstawał jeden z ulubionych napojów biskupa Krasickiego – gorąca czekolada.
Zapraszamy do zamku w Lidzbarku Warmińskim 20-go kwietnia na uroczyste zakończenie projektu. Zachęcamy do zapisu na warsztaty "Cicha większość" realizowane tego dnia, kontakt: tel. 89 767 21 11
Warsztaty realizowane w ramach projektu: "Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap” dofinansowanego ze środków MF EOG, ze środków budżetu państwa oraz współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.