Iceland Liechtenstein Norway grants Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kwerenda w Kielcach i Sandomierzu

2021-12-13 16:50:24 (ost. akt: 2021-12-13 16:56:42)

Powoli zbliżamy się do końca badań terenowych prowadzonych w celu wyboru elementów, które posłużą nam do wirtualnej rekonstrukcji Pałacu na parchamie. Tym razem w dniach 18-19 listopada nasze koleżanki wybrały się do Kielc i Sandomierza.

Kwerenda w Kielcach i Sandomierzu
W Muzeum Narodowe w Kielcach zostały przyjęte przez Panią dr Magdalenę Śniegulską-Gomułę, która nie tylko udostępniła im muzealny magazyn i oprowadziła po ekspozycji, ale również podzieliła się cennymi doświadczeniami w pracy muzealnika.

Kolejnego dnia odwiedziły Muzeum Diecezjalne Dom Długosza w Sandomierzu, gdzie spotkały się z Panią dr Urszulą Stępień. Wizyty w obu muzeach okazały się bardzo obiecujące.

Kwerenda odbyła się w ramach projektu: „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - perły architektury gotyckiej w Polsce - III etap” realizowanego z funduszy otrzymanych od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz funduszy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej, i sprzyjającej integracji społecznej.

#LidzbarkDlaEuropy

https://m.wmwm.pl/2021/08/orig/a-640-x-360-7094.jpg

Historia inwestycji

  • https://www.eog.gov.pl/
  • https://eeagrants.org/
  • Muzeum w Lidzbarku Warmińskim