Iceland Liechtenstein Norway grants Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kwerenda w Lublinie, Kozłówce i Puławach

2021-11-22 08:31:20 (ost. akt: 2022-07-27 08:40:09)

W dalszym ciągu prowadzimy poszukiwania obiektów, które posłużą nam do uzupełnienia wirtualnej rekonstrukcji nieistniejącej części lidzbarskiej rezydencji biskupów.

Kwerenda w Lublinie, Kozłówce i Puławach
Tym razem nasze koleżanki w dniach 26-28 października odwiedziły Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Muzeum Czartoryskich w Puławach.

W Puławach zostały przyjęte przez panią Grażyną Bartnik z Działu Merytorycznego, natomiast w Kozłówce przez panią Karolinę Wilkowicz z Działu Zbiorów Dawnych. Oprócz kwerend przedmiotowych i wymiany doświadczeń z innymi muzealnikami, miały okazję przetestować wirtualną rekonstrukcję Kaplicy Sybilli w Puławach za pomocą gogli VR, która bazuje na podobnej technologii wykorzystywanej podczas realizacji naszego projektu. Jednak lidzbarska rekonstrukcja będzie wymagała od Was użycia jedynie smartfona!

Kwerenda odbyła się w ramach projektu: „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - perły architektury gotyckiej w Polsce - III etap” realizowanego z funduszy otrzymanych od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz funduszy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej, i sprzyjającej integracji społecznej.

#LidzbarkDlaEuropy