Iceland Liechtenstein Norway grants Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kwerenda w Warszawie i Wilanowie

2021-09-29 08:54:44 (ost. akt: 2022-07-27 10:11:25)

Na pewno pamiętają Państwo o sierpniowym szkoleniu naszych pracowników, na którym uczyliśmy się tworzyć modele 3D na podstawie zdjęć. Wspominaliśmy wtedy, że ta umiejętność jest nam potrzebna ponieważ chcemy udostępnić Państwu możliwość wirtualnego zwiedzania jednego z naszych zabytków.

Kwerenda w Warszawie i Wilanowie
Skoro już wiemy jak tworzyć modele różnych przedmiotów, to teraz musimy wybrać muzealia, które posłużą nam za wzór! Poza obiektami pochodzącymi z naszych zbiorów przestrzeń, którą wirtualnie udostępnimy wzbogacą muzealia pochodzące z innych polskich muzeów.

W celu poszukiwania przedmiotów, które będziemy mogli wykorzystać w ramach projektu zostało zaplanowanych kilka wyjazdów terenowych. Pierwszy z nich odbył się w dniach 22-23 września. Pracownice naszego Muzeum udały się do Warszawy na poszukiwania zabytków, które zostaną przeniesione do wirtualnej rzeczywistości jako modele 3D. Przeprowadziły kwerendy w Łazienkach Królewskich i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Kwerenda odbyła się w ramach projektu: „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim - perły architektury gotyckiej w Polsce - III etap" realizowanego z funduszy otrzymanych od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz funduszy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej, i sprzyjającej integracji społecznej.

#LidzbarkDlaEuropy

https://m.wmwm.pl/2021/08/orig/a-640-x-360-7094.jpg

#szkolimysiędlawas

Historia inwestycji

  • https://www.eog.gov.pl/
  • https://eeagrants.org/
  • Muzeum w Lidzbarku Warmińskim