Iceland Liechtenstein Norway grants Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szkolenie z partnerem norweskim

2021-09-13 10:39:25 (ost. akt: 2022-03-18 14:26:06)

Zrób to na zamku! Zamek/Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim jako centrum regionalnej sieci biznesowo – kulturalnej.

Szkolenie z partnerem norweskim
Szkolimy się dla Was!

Tym razem w czymś zupełnie nieoczywistym. Od 7. do 10. września nasi partnerzy z Høgskulen for grøn utvikling dzielili się z nami wiedzą o tym jak wykorzystać potencjał dziedzictwa kulturowego w rozwoju lokalnym. Szkolenie poprowadzili dr Rhys Evans i Johan Barstadt.

Dzięki projektowi „Konserwacja i restauracja XIV- wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap” mogliśmy skorzystać z ich niemal 30-letniego doświadczenia z zakresu ekonomii społecznej i wspierania rozwoju lokalnego na terenach rolniczych.

Oczywiście temat warsztatów zmusił nas, muzealników do wyjścia poza zwyczajową strefę komfortu, ale nic co dobre nie przychodzi bez wysiłku! Na pierwszym z zaplanowanych spotkań m.in. pozwalaliśmy narzędzia do oceny potencjału posiadanych zasobów. Uczyliśmy się łączyć inicjatywy społeczne z biznesem. Porównywaliśmy też sytuację naszego regionu do terenów rolniczych w innych krajach Europy (m.in. Czechach, Szkocji, na Litwie i Łotwie).

W efekcie większość przerw „kawowych” poświęciliśmy na przerzucanie się nowymi pomysłami na projektów i inicjatyw na nadchodzące lata. Teraz pozostaje je tylko rozwijać i… kto wie może wkrótce o nich Państwo usłyszą?
Tymczasem serdecznie dziękujemy naszym partnerom za fantastyczne spotkanie i do zobaczenia na kolejnym!
Takk vakre og vi sees snart!

„Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim — perły architektury gotyckiej w Polsce — III etap" realizowanego z funduszy otrzymanych od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz funduszy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej, i sprzyjającej integracji społecznej.

#LidzbarkDlaEuropy

https://m.wmwm.pl/2021/08/orig/a-640-x-360-7094.jpg

Po więcej informacji na temat współpracy zapraszamy na stronę
https://eog3.muzeum.olsztyn.pl/

#szkolimysiedlawas
#zrobtonazamku

Historia inwestycji

  • https://www.eog.gov.pl/
  • https://eeagrants.org/
  • Muzeum w Lidzbarku Warmińskim